Włoski ogród - jakie elementy najważniejsze?

astorat
Posty: 20
Rejestracja: 11 sty 2019, 14:19

Włoski ogród - jakie elementy najważniejsze?

Post autor: astorat » 21 sty 2019, 14:43

Planuję tej wiosny porządnie wziąć się za aranżację ogrodu i chciałbym, żeby miał w sobie pewne włoskie elementy, ale brakuje mi inspiracji, a żona mówi, ze to jakieś moje fanaberie i że wyjdzie z tego kicha, że lepiej zostawić rabatkę kwiatową i trawnik i nie kombinować. No i w ten sposób mnie zmotywowała żeby jej pokazać jak bardzo się myli i że nie ma fantazji. Będzie włoski ogród jak ta lala. Tylko jak to zrobić żeby był dobry efekt? :mrgreen: Mam już w głowie wizję brukowanych alejek i chcę po środku strzelić jakąś taką wypasioną altankę/wiatę z pnączem. A co poza tym? Jakie rośliny, jak dbać o trawniki, co tam w ogóle wykombinować, żeby wszystkim (a zwłaszcza żonie niedowiarce) szczęki opadły?

Przemysław Piekla
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2019, 14:14

Re: Włoski ogród - jakie elementy najważniejsze?

Post autor: Przemysław Piekla » 21 sty 2019, 18:14

Ważne pytanie: chcesz robić sam czy zlecić zadanie jakiejś firmie? W pierwszym wypadku na pewno będziesz potrzebował sporo narzędzi ogrodowych, bo nie wyobrażam sobie jak możesz to robić bez. Na pewno też będziesz potrzebował jakiejś firmy do układania kostki brukowej.

astorat
Posty: 20
Rejestracja: 11 sty 2019, 14:19

Re: Włoski ogród - jakie elementy najważniejsze?

Post autor: astorat » 22 sty 2019, 13:51

Brukowanie pewnie komuś zlecę, bo nie bardzo się na tym znam. Może macie kogos godnego polecenia, bo zupełnie nie jestem w temacie.
A jeśli chodzi o narzędzia ogrodowe, to już kilka udało mi się skompletować w ubiegłym roku, np. całkiem niezłą (i niedrogą!) kosiarkę elektryczną: https://www.agrokent.pl/product/44-kosi ... ector-35-e i parę elektronarzędzi, sekatorów itd. Ale wiem, ze to za mało, dlatego czekam na dalsze wskazówki od bardziej doświadczonych w tym temacie forumowiczów ;) Marzy mi się, żeby to było moje "dziecko", więc chce jak najwięcej rzeczy zrobić sam

Marco
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2019, 12:38

Re: Włoski ogród - jakie elementy najważniejsze?

Post autor: Marco » 23 sty 2019, 8:55

Jeżeli jesteś z województwa Mazowieckiego to Polecam tę firmę do układania kostki brukowej. Robili u mnie w zeszłym sezonie i złego słowa nie powiem.
Brudno? Trzeba zrobić porządki? Przyda Ci się chemia profesjonalna.

WITCH
Posty: 13
Rejestracja: 24 sty 2019, 9:18

Re: Włoski ogród - jakie elementy najważniejsze?

Post autor: WITCH » 24 sty 2019, 9:29

Ciekawe jak będzie po zimie wyglądała i czy nie osiądzie.

ODPOWIEDZ