Pompa ciepła - hot or not?

Czarna
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2019, 14:22

Pompa ciepła - hot or not?

Post autor: Czarna » 29 sty 2019, 10:23

Cześć, chciałabym poznać Wasze opinie na temat tego sposobu ogrzewania. Dużo się mówi ostatnio o ekologii, a pompy ciepła to podobno bardzo energooszczędne rozwiązanie. Poszperałam trochę w Internecie i już upatrzyłam sobie jednego producenta. Zanim jednak zdecyduję się na zakup, chciałabym się dowiedzieć, czy ktoś z Was już ma u siebie pompę ciepła i czy to rzeczywiście takie eko i tanie w użytkowaniu rozwiązanie?

Iblis
Posty: 17
Rejestracja: 24 sty 2019, 9:17

Re: Pompa ciepła - hot or not?

Post autor: Iblis » 29 sty 2019, 10:37

Znajomy ma i sobie chwalił. Podobno dość szybko zwróciły mu się koszty, no i nie musi się mordować z obsługą. Wszystko działa jak marzenie. Aż sam się zaczynam zastanawiać, czy u siebie nie zamontować takiej pompy. Z ciekawości spytam: jakiego producenta masz na oku?

Czarna
Posty: 6
Rejestracja: 11 sty 2019, 14:22

Re: Pompa ciepła - hot or not?

Post autor: Czarna » 29 sty 2019, 10:52

No właśnie też słyszałam, że koszt zakupu szybko się zwraca. A upatrzyłam sobie pompy tutaj: https://www.a-pic.pl/
Podobno dobra marka i cenowo też nie najgorzej

astorat
Posty: 20
Rejestracja: 11 sty 2019, 14:19

Re: Pompa ciepła - hot or not?

Post autor: astorat » 04 lut 2019, 12:16

Kojarzę tą firmę, bo oni działają głównie chyba w woj. mazowieckim i kiedy siostra się rozglądała za pompami ciepła, to porównywała ich ofertę z jakąś inną firmą i wypadli lepiej. Co prawda siostra jeszcze pompy nie kupiła (dopiero na wiosnę zamierza), ale chyba wybór a-pic byłby trafny, w każdym razie opinie słyszałem dobre

vasall
Posty: 18
Rejestracja: 15 sty 2019, 12:52

Re: Pompa ciepła - hot or not?

Post autor: vasall » 04 lut 2019, 12:31

Słyszałem że pompy ciepła najlepiej sprawdzają się w niezbyt zimnych klimatach, czyli centralna i południowa Polska może spokojnie w nie inwestować i na pewno się to opłaci. Jak jest bardzo zimno to niestety trzeba dogrzewać (tak słyszałem, sam nie wiem, nie korzystam)

BoreK
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2019, 15:12

Re: Pompa ciepła - hot or not?

Post autor: BoreK » 04 lut 2019, 14:54

Proponuję jeszcze spojrzeć na tą firmę www.tgbereda.pl Poza pompami ciepła oferują też inne instalacje ekologiczne, jest w czym wybierać. Kilka lat temu brat z żoną korzystali z ich usług i do tej pory bardzo chwalą

Bohoh
Posty: 25
Rejestracja: 11 sty 2019, 14:17

Re: Pompa ciepła - hot or not?

Post autor: Bohoh » 06 lut 2019, 17:44

U nas w Krakowie to by się przydało obowiązkowe pompy ciepła zakładać zamiast tych kopcących pieców... Fajnie że ludzie zaczynają już poważnie o tym myśleć i jak chcą w coś inwestować, to biorą pod uwagę ekologię :!: Nasze młode pokolenie ma szansę dużo zmienić na lepsze w tym świecie

Reverend
Posty: 10
Rejestracja: 11 sty 2019, 14:18

Re: Pompa ciepła - hot or not?

Post autor: Reverend » 26 lut 2019, 7:54

Ooo! akurat temat na czasie dla mnie, też zastanawiam się czy warto kupić pompę ciepła do domu. Czy myślicie że przy dużej powierzchni (tak ok. 250m) też się sprawdzi? Czy trzeba bedzie dogrzewać?

Iblis
Posty: 17
Rejestracja: 24 sty 2019, 9:17

Re: Pompa ciepła - hot or not?

Post autor: Iblis » 26 sty 2021, 10:28

Pompa ciepła to ciekawe rozwiązanie ale ostatnio miałem okazję słuchać sporo na YT o zastępowaniu ich zwykłymi buforami ciepła. Fakt do rozważań o takim buforze można podchodzić tylko gdy ma się do dyspozycji panele fotowoltaiczne na dachu. W innym przypadku koszty zużycia prądu mogą być zbyt duże i o opłacalności bufora raczej nie ma co marzyć.

ODPOWIEDZ