Najlepsze dodatki do włoskiej pizzy

BoreK
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2019, 15:12

Najlepsze dodatki do włoskiej pizzy

Post autor: BoreK » 16 sie 2021, 10:59

Znalazłem dobry przepis na ciasto do prawdziwej pizzy włoskiej i zamierzam go wypróbować, ale brakuje mi trochę inspiracji jeśli chodzi o dodatki. Stąd moje dzisiejsze pytanie: jakie lubicie dodatki do pizzy? Co na nią położyć, żeby byłą NAPRAWDĘ włoska? Może jakieś prywatne doświadczenia z pizzami we Włoszech? Pomocy :)

Migel
Posty: 10
Rejestracja: 21 sty 2019, 7:48

Re: Najlepsze dodatki do włoskiej pizzy

Post autor: Migel » 16 sie 2021, 11:03

Dodatki dodatkami, ale podstawą jest SOS! Jak schrzanisz sos, to nawet najlepsze dodatki tego nie uratują. Pamiętaj, żeby użyć dobrych pomidorów, nie kupować żadnych gotowców broń Boże! Najlepiej dodać do niego świeże oregano, wtedy smak jest nie do podrobienia ;)

art-33
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2019, 7:48

Re: Najlepsze dodatki do włoskiej pizzy

Post autor: art-33 » 16 sie 2021, 11:07

Po wizycie we Włoszech przekonałem się, ze nasze "włoskie" pizze zwykle nie mają nic wspólnego z tymi prawdziwymi. Przede wszystkim dodatków powinno być... mało! Mnie tez to zaskoczyło, ale najlepsze pizze jakie jadłem, to były takie bardzo minimalistyczne - 2-3 dodatki, za to genialne połączenia. Moja ulubiona to klasyczna Marinara, gdzie masz tylko sos marinara, czosnek i oregano. Ale jeśli te składniki są dobrej jakości, świeże i aromatyczne, to nic nie przebije tego połączenia :shock: :shock:

Solniczka
Posty: 14
Rejestracja: 17 sty 2019, 6:26

Re: Najlepsze dodatki do włoskiej pizzy

Post autor: Solniczka » 16 sie 2021, 11:12

Jako że jestem fanką serów w każdej postaci to dla mnie oczywiście pizza 4 sery wygrywa w każdej sytuacji. Tylko zauważyłam, że niektórzy nie potrafią chyba tych serów wybrać tak, żeby to ze sobą grało. Z tego co wiem na prawdziwej włoskiej pizzy Quattro Formaggi powinny się znaleźć:
- mozzarella
- gorgonzola (kocham :!: :!: :!: )
- parmezan albo pecorino
- ricotta

Ale spotkałam się też z jakimiś eksperymentami typu cheddar albo gouda co jest wg mnie gwałtem na pizzy :roll:
Amore pomidore :P

BoreK
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2019, 15:12

Re: Najlepsze dodatki do włoskiej pizzy

Post autor: BoreK » 16 sie 2021, 11:20

@Migel przepis na sos do pizzy włoskiej też już mamy ogarnięty, więc nie będzie problemu :D

@art-33 no właśnie chciałbym zrobić tak tradycyjnie jak powinno być i wybrać z 3 dodatki. Tylko że nie wiem właśnie, które się ze sobą na pewno zgrają. To ma być pizza wszech czasów, więc wiecie... nie ma miejsca na wpadki.

@Solniczka Niestety, jako mięsożerny facet, muszę mieć na pizzy mięso. Włoskie, ale mięso! :D

cube
Posty: 12
Rejestracja: 15 sty 2019, 12:53

Re: Najlepsze dodatki do włoskiej pizzy

Post autor: cube » 17 sie 2021, 13:06

Moje ukochane połączenie: orzechy włoskie, gruszka, ser pleśniowy. To chyba nie jest klasycznie włoskie, ale wg mnie nic nie wygra z taką pizzą!

zrubie
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2019, 12:41

Re: Najlepsze dodatki do włoskiej pizzy

Post autor: zrubie » 17 sie 2021, 13:08

Dla mnie koniecznie muszą być pomidorki koktajlowe. Super się komponują np z grillowanym bakłażanem i tartym parmezanem <3 Kocham Pizzę <3

Malik_Bishop
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2019, 14:17

Re: Najlepsze dodatki do włoskiej pizzy

Post autor: Malik_Bishop » 18 sie 2021, 12:02

Kapary! To dla mnie najbardziej włoski dodatek do pizzy :)

Ania
Posty: 14
Rejestracja: 11 sty 2019, 12:38

Re: Najlepsze dodatki do włoskiej pizzy

Post autor: Ania » 18 sie 2021, 12:14

Solniczka, witaj w serowym klubie :D Ja uwielbiam sery pleśniowe na pizzy. Oprócz tego szpinak (tylko świeży!!! a nie mrożona paćka). Ale nie jestem pewna czy to typowo włoski dodatek. Za to ładnie wygląda, tak kolorowo ;)

ODPOWIEDZ