Posiadanie broni a badania psychologiczne itp.

Ania
Posty: 14
Rejestracja: 11 sty 2019, 12:38

Re: Posiadanie broni a badania psychologiczne itp.

Post autor: Ania » 13 lip 2022, 11:28

art-33 pisze:
13 lip 2022, 11:27
A słuchajcie, jeszcze tak w temacie pozwoleń na broń, ale trochę z innej beki
Nie wiecie może jak to jest z posiadaniem broni, którą się dostało w spadku? :shock:
Bo ogólnie sobie nie chcę narobić problemów z jakimiś nielegalnymi akcjami, ale przecież to nie moja wina, że mi dziadek zapisał broń myśliwską w testamencie, a ja ze strzelaniem nie mam nic wspólnego i teraz nie wiem, czy ja w ogóle mogę to legalnie mieć czy nie :lol:
Dobre pytanie :D Też się chętnie dowiem (chociaż takich spadków się raczej nie spodziewam :D )

alek81
Posty: 7
Rejestracja: 21 sty 2019, 15:12

Re: Posiadanie broni a badania psychologiczne itp.

Post autor: alek81 » 13 lip 2022, 11:34

art-33 pisze:
13 lip 2022, 11:27
A słuchajcie, jeszcze tak w temacie pozwoleń na broń, ale trochę z innej beki
Nie wiecie może jak to jest z posiadaniem broni, którą się dostało w spadku? :shock:
Bo ogólnie sobie nie chcę narobić problemów z jakimiś nielegalnymi akcjami, ale przecież to nie moja wina, że mi dziadek zapisał broń myśliwską w testamencie, a ja ze strzelaniem nie mam nic wspólnego i teraz nie wiem, czy ja w ogóle mogę to legalnie mieć czy nie :lol:
W takiej sytuacji też musisz mieć pozwolenie :) Po prostu do papierów się dołącza dokument który potwierdza że otrzymałeś broń w spadku, a pozostałe kryteria są takie same z tego co się orientuję.

Ogólnie wszystkie te badania psychologiczne, lekarskie, wnioski itd. są obowiązkowe niezależnie od rodzaju broni, a pozostałe dokumenty zależą już od celu tego pozwolenia, np. jak ktoś chce mieć broń sportową, to musi dostarczyć zaświadczenie że należy do klubu strzeleckiego, licencję Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego itp. Bardzo wszystko weryfikują, ale tak jak mówię - to wg mnie dobrze ;)

ODPOWIEDZ