Pizza na grubym czy cienkim cieście

fabiano-italiano
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2019, 13:50

Pizza na grubym czy cienkim cieście

Post autor: fabiano-italiano » 11 sty 2019, 13:52

Witam szanowne grono forumowiczów. Rozmawiając ostatnio ze znajomym powiedział mi on, cytuję "ja to tam lubię pizzę na grubym cieście". Na początku myślałem, że gość żartuje i robi sobie ze mnie jaja i zaraz dorzuci, że jeszcze lubi z keczapem, ale NIE! On to mówił na serio!

Wiem, wiem ohyda, ale może ktoś z Was też lubi na grubym? Przypominam tylko, ze zgodnie z konwencją genewską osoby jedzące pizze na grubym cieście są traktowane jak zbrodniarze wojenni.

Prawdziwa Pizza tylko na cienkim cieście. Kto się zgadza palec do budki!
Obrazek

Bohoh
Posty: 25
Rejestracja: 11 sty 2019, 14:17

Re: Pizza na grubym czy cienkim cieście

Post autor: Bohoh » 15 sty 2019, 11:59

Włoska pizza to wiadomo że na cienkim cieście. Przecież to ono jest w ogóle podstawą tej potrawy, a zrobić dobre, cienkie i smaczne ciasto to nie lada sztuka.

Aaaale przyznam się, że nachodzi mnie czasem ochota też na pizzę na grubym cieście, taką wiesz, domową. Tylko wtedy jej nie nazywam pizzą włoską, tylko po prostu pizzą domową. Takie bardziej pulchne ciasto drożdżowe z wytrawnymi dodatkami, ale chyba nie ma na to żadnej innej nazwy ;) Coś w tym stylu:

Obrazek

fabiano-italiano
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2019, 13:50

Re: Pizza na grubym czy cienkim cieście

Post autor: fabiano-italiano » 15 sty 2019, 19:36

To bardziej jakaś zapiekanka, ale pewnie też jest smaczna tylko pizzą bym tego nie nazwał.
Nigdy nie miej za wroga osoby, która ma dostęp do Twojej szczoteczki do zębów.
:D :) ;) :( :o
Budujesz dom? Sprawdź Okna aluminiowe warszawa

cube
Posty: 12
Rejestracja: 15 sty 2019, 12:53

Re: Pizza na grubym czy cienkim cieście

Post autor: cube » 21 sty 2019, 7:44

Dobra, tyle tutaj nawypisywaliście info o pizzy, a teraz lepiej powiedzcie mi gdzie zjeść dobrą pizzę w okolicach Nowej Wsi pod Warszawą? Tutaj wyboru za dużego nie ma, a wszamałbym coś dobrego.

Bart
Posty: 19
Rejestracja: 11 sty 2019, 14:21

Re: Pizza na grubym czy cienkim cieście

Post autor: Bart » 21 sty 2019, 13:54

Nowa Wieś? Słyszałem dobre opinie o tej pizzerii w Nowej Wsi (klik) - sam jeszcze nie miałem okazji spróbować, ale jak będę przejazdem, to na pewno się skuszę :) Zresztą podobno tam jest też darmowa dostawa pizzy w pewnym rejonie, więc okoliczni mieszkańcy powinni się zainteresować ;)

ODPOWIEDZ