Kuchnia włoska w filmach i serialach

Bart
Posty: 19
Rejestracja: 11 sty 2019, 14:21

Kuchnia włoska w filmach i serialach

Post autor: Bart » 15 sty 2019, 11:24

Hej!
Jak wiadomo, we włoskiej kulturze jedzenie jest bardzo ważne i przewija się na każdym kroku. Zauważyłem, że bardzo często to jest podkreślane także w serialach i filmach, które opowiadają o Włochach albo w których po prostu Włosi się pojawiają. Już niejeden raz nieźle zgłodniałem, kiedy na ekranie pojawiły się jakieś włoskie potrawy, a w lodówce tylko stary ser i spleśniały pomidor...... Jak żyć!

Może podacie jakieś tytuły filmów i seriali, w których pojawia się włoskie jedzenie? Jeśli chodzi o mnie, to w pierwszej kolejności przychodzi mi do głowy "Rodzina Soprano", gdzie w każdym odcinku jest przynajmniej kilka scen, kiedy jedzą, gotują, przynoszą jedzenie, zamawiają jedzenie itd. Mówiąc szczerze kilkoma potrawami włoskimi zainteresowałem się właśnie dzięki temu serialowi (np. powstało dzięki niemu moje pierwsze manicotti ;) ).

Pozdrawiam :)

Bohoh
Posty: 25
Rejestracja: 11 sty 2019, 14:17

Re: Kuchnia włoska w filmach i serialach

Post autor: Bohoh » 15 sty 2019, 12:07

Jest taki włoski film "La finestra di fronte", tam jest nie tylko o włoskim jedzeniu, ale ogólnie dużo ciekawych i mądrych rzeczy. Więcej nie zdradzę, polecam po prostu obejrzeć :) Oczywiście jeśli lubisz tego typu filmy ("tego typu" to znaczy melodramaty ;) ). Polski tytuł to "Okna"

fabiano-italiano
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2019, 13:50

Re: Kuchnia włoska w filmach i serialach

Post autor: fabiano-italiano » 15 sty 2019, 19:41

Oglądałem kiedyś włoski dramat psychologiczny w klimatach culyber punka "Al denete di fioro corazzi". Kawał dobrego kina, a główny bohater to cyborg poruszający się pomiędzy swoimi jestestwami. Z jednej strony był człowiekiem i jak każdy lał na pizze sos czosnkowy, ale z drugiej strony był androidem i nie jadł, bo nie potrzebował. Świetny film, polecam.
Nigdy nie miej za wroga osoby, która ma dostęp do Twojej szczoteczki do zębów.
:D :) ;) :( :o
Budujesz dom? Sprawdź Okna aluminiowe warszawa

Bart
Posty: 19
Rejestracja: 11 sty 2019, 14:21

Re: Kuchnia włoska w filmach i serialach

Post autor: Bart » 16 sty 2019, 14:06

Dzięki za polecenie filmów, na pewno obejrzę. Kuchnia włoska to nie jedyny element włoskiej kultury, który mnie interesuje, więc na pewno mi się spodobają :D

Solniczka
Posty: 14
Rejestracja: 17 sty 2019, 6:26

Re: Kuchnia włoska w filmach i serialach

Post autor: Solniczka » 21 sty 2019, 14:19

Nie wiem dlaczego ale słyszę film + kuchnia włoska na myśl przychodzą mi Przyjaciele :)
Amore pomidore :P

fabiano-italiano
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2019, 13:50

Re: Kuchnia włoska w filmach i serialach

Post autor: fabiano-italiano » 21 sty 2019, 14:31

Może dlatego, że nie masz przyjaciół?

Hłehłe
Nigdy nie miej za wroga osoby, która ma dostęp do Twojej szczoteczki do zębów.
:D :) ;) :( :o
Budujesz dom? Sprawdź Okna aluminiowe warszawa

Filka
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2019, 12:40

Re: Kuchnia włoska w filmach i serialach

Post autor: Filka » 05 lut 2019, 7:43

A ja polecam włoski film "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" - prawie cały film rozgrywa się przy kolacji, choć przyznam szczerze, że na jedzeniu się w nim nie skupiałam. Może można wyhaczyć w nim coś smacznego :D Dla mnie najsmaczniejsza była fabuła ;)
Filka palpilka mała bibilka
Dbaj o ząbki/ Zapraszam na www.eurodental.olsztyn.pl

ODPOWIEDZ